mt_ignore
XX Przegląd Piosenki Podróżnej JESIEŃ 2014 XX Przegląd Piosenki Podróżnej JESIEŃ 2014

Wybory samorządowe 2014 Wybory samorządowe 2014

Liceum ma nadzieję na nową halę Liceum ma nadzieję na nową halę

Jubileusz małżeństw Jubileusz małżeństw

Gostyniński Marsz Niepodległości i Ognisko Patriotyczne Gostyniński Marsz Niepodległości i Ognisko Patriotyczne

Miejskie obchody Święta Niepodległości Miejskie obchody Święta Niepodległości

Dyrektor szpitala z informacją przed radnymi Dyrektor szpitala z informacją przed radnymi

Radni uchwalili niższe podatki Radni uchwalili niższe podatki

To nie ja, to radni. Ostatnia sesja Rady Miejskiej VI kadencji To nie ja, to radni. Ostatnia sesja Rady Miejskiej VI kadencji

Wszystkich Świętych - Gostynin Wszystkich Świętych - Gostynin

Wykład otwarty ks. prof. Macieja Bały Wykład otwarty ks. prof. Macieja Bały

Pięć lat z Patronem Pięć lat z Patronem

Helikopter przy MCK Helikopter przy MCK

VI Dziennikarski Podwieczorek u Biskupa VI Dziennikarski Podwieczorek u Biskupa

Niepełnosprawni w podstawówce - obrady LV Sesji Rady Miasta Niepełnosprawni w podstawówce - obrady LV Sesji Rady Miasta

Wynagrodzenie burmistrza bez zmian Wynagrodzenie burmistrza bez zmian

O pomówieniach i donosach na sesji Rady Miasta O pomówieniach i donosach na sesji Rady Miasta

Ćwiczenia obronne Gostynin 2014 Ćwiczenia obronne "Gostynin 2014"

VII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu VII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Trening samoobrony z Marcelem Wojtalewiczem Trening samoobrony z Marcelem Wojtalewiczem

Lady Gaga Cover Show Lady Gaga Cover Show

Lena z zespołem na scenie Pożegnania z latem Lena z zespołem na scenie "Pożegnania z latem"

Uczniowie SP1 na scenie Pożegnania z latem Uczniowie SP1 na scenie "Pożegnania z latem"
mt_ignore
Opublikowano: 24 listopad 2014 Kategoria: Artykuł sponsorowany
Agnieszka Korajczyk-Szyperska
Już za kilka dni mieszkańcy Gostynina podejmą bardzo ważną decyzję o wyborze osoby na stanowisko Burmistrza Miasta Gostynina. W związku z tym, że to Ja ubiegam się o to stanowisko pozwolę sobie zaapelować do Państwa o kulturę i szacunek względem Pawła Kalinowskiego i o to samo względem mojej osoby. To co w ostatnim czasie czytam na portalach miejskich i społecznościowych o sobie i mojej rodzinie, a także o moim kontrkandydacie przechodzi ludzkie pojęcie. Uspokójmy emocje. Nie walczmy przeciw sobie bo to wszystko pójdzie w złym kierunku. Szkalujące komentarze jedną i drugą stronę do niczego dobrego nie doprowadzą. Nie wywołujmy konfliktu bo to zupełnie niepotrzebne. Proszę sztaby wyborcze obu kandydatów, a także wszystkich komentujących o zachowanie umiaru i szacunek wobec obu kandydatów. Agnieszka Korajczyk-Szyperska, kandydatka na Burmistrza Miasta Gostynina
Opublikowano: 24 listopad 2014 Kategoria: Artykuł sponsorowany
Agnieszka Korajczyk
Zapraszamy do obejrzenia spotu wyborczego Inicjatywy dla Gostynina promującego kandydatkę na burmistrza Agnieszkę Korajczyk-Szyperską.
mt_ignore
Opublikowano: 21 listopad 2014 Kategoria: Artykuł sponsorowany
Paweł Kalinowski
Szanowni Państwo, W związku z pojawiającymi się w opinii publicznej nieprawdziwymi informacjami na mój temat oświadczam, że w przypadku ewentualnego mojego zwycięstwa w II turze wyborów na stanowisko Burmistrza jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi Radnymi Rady Miejskiej w Gostyninie. Uważam, że konstruktywny dialog i współdziałanie staną się niepowtarzalną szansą na rozwój Naszego miasta. Wszelkie pomówienia dotyczące przypisywaniu stanowisk według tzw. klucza partyjnego są kłamstwem. Będąc Burmistrzem postawię na ludzi kompetentnych, uczciwych oraz na tych, którym zależy na przyszłości Gostynina. Paweł Kalinowski
Opublikowano: 21 listopad 2014 Kategoria: Artykuł sponsorowany
Marzenna Kozłowska
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Gostynin i Szczawin Kościelny! Serdecznie dziękuję za poparcie udzielone mojej osobie w wyborach samorządowych. Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy oddali na mnie głos oraz pomagali mi i wspierali mnie podczas trudnej kampanii wyborczej.

b_120_120_16777215_00_images_stories_policyjne_policja.jpgFerie to okres, kiedy młodzi ludzie częściej decydują się na ucieczkę z domu. Nieletni chcą przeżyć przygodę, a rodzice przeżywa w tym czasie niewyobrażalną tragedię związaną z ucieczką swojego dziecka. Z kolei policjanci robią wszystko, by je odnaleźć.

Ucieczki nieletnich z domu to zjawisko, które dotyka nie tylko młodzież z rodzin patologicznych, ale także chłopców i dziewczynki z tzw. dobrych domów.

Powody ucieczek

Powody ucieczek bywają różne. Niekiedy dzieci uciekają przed niebezpieczeństwem, krzywdą, upokorzeniem. Przed problemami, które przerosłyby niejednego dorosłego człowieka. Uciekają od biedy, molestowania psychicznego, seksualnego, od przemocy, od ciągłych kłótni rodziców. Uciekają dzieci, które nie mają wsparcia w swoim środowisku i nie potrafią lub nie mają kogo poprosić o pomoc. Dzieci uciekają nie tylko z domów patologicznych. Często tzw. przyzwoici rodzice - spokojni, porządni, zapracowani - dziwią się, że to właśnie ich dziecko uciekło. "Przecież miało wszystko, czego chciało" - mówią. Ale z relacji dziecka wynika coś przeciwnego: czuło się niekochane, nieakceptowane, odrzucone. Sądzi, że rodzice kupowali jego miłość prezentami i pieniędzmi. Nastolatek potrzebuje zainteresowania rodziców, a gdy tego brakuje, ucieczka staje się wołaniem: "zauważcie mnie!". Rodzice, którzy akceptują swoje dziecko warunkowo - tylko wtedy, gdy wszystko wychodzi mu dobrze, a w chwilach niepowodzeń tej akceptacji brakuje - mogą spodziewać się, że i ono pomyśli o ucieczce. Dzieci uciekają od nadopiekuńczych rodziców, jak i od tych nadmiernie rygorystycznych. Uciekają od wymagań, którym nie są w stanie sprostać. Chęć poznania nowych ludzi, syndrom Jasia Wędrowniczka, także mogą być przyczyną odejścia dziecka z domu. Wędrowniczek jest tak zainteresowany wszystkim wokół, że nie myśli o tym, co przeżywają szukający go rodzice.

Dlatego ważne jest, aby rodzice rozmawiali ze swoimi pociechami i przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nie, kiedy będą pozbawione opieki dorosłych.

Rodzice powinni pamiętać, że rozmawiamy, aby pomóc, a nie karać dzieci za ucieczki. Tak samo jest w przypadku kontaktu z Policją po ucieczce. Rozmowa ma na celu ustalenie przyczyny i rozwiązania problemów dziecka oraz jego rodziny.

Na co zwrócić uwagę?

- Początkiem ucieczek mogą być wagary, które są lekarstwem na trudnościami w szkole. Dają one możliwość "wymigania się” od odpowiedzialności.

- Uciekinierzy najczęściej przebywają na dworcach kolejowych bądź zatrzymują się u kogoś z rodziny. Część z nich podróżuje po kraju, szukając przygodnych znajomości i nocując u nowo poznanych osób.

- Młodzież przebywająca "na gigancie” łatwo lgnie do obcych, szybko nawiązuje kontakty, jest podatna na wpływy różnych środowisk - szczególnie narkomanów. Istnieje też duże niebezpieczeństwo, że intencje osób, które proponują uciekinierowi nocleg, są dalekie od życzliwości i pomocy.

Ucieczka w towarzystwie

Najwięcej dzieci ucieka w towarzystwie więcej niż jednej osoby, najmniej - w pojedynkę. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, w jakim towarzystwie przebywa dziecko. Najczęściej zaginione osoby albo same się odnajdują, albo są znajdowane przez policjantów na dworcach, w opuszczonych domach.

Co robić, gdy Twoje dziecko uciekło z domu:

- natychmiast zgłoś zaginięcie Policji - zabierz ze sobą zdjęcie zaginionego dziecka. Jeśli to jedyne zdjęcie jakie posiadasz nie zostawiaj go w komendzie. Wcześniej idź do najbliższego fotografa. On zrobi reprodukcje (także z dokumentów, bez konieczności ich niszczenia). Przypomnij sobie, jak Twoje dziecko było ubrane, czy ma jakieś znaki szczególne, które go wyróżniają wśród innych,

- sprawdź, czy w pokoju Twojego dziecka jest coś, co mogłoby dać Ci informacje o motywach jego ucieczki lub o miejscu jego pobytu - możesz sprawdzić ostatnio odwiedzane przez Twoje dziecko strony internetowe, pocztę elektroniczną. Może to da Ci jakąś wskazówkę w poszukiwaniach,

- przygotuj listę kolegów i koleżanek swojego dziecka, postaraj się ustalić ich adresy lub numery telefonów,

- ustal miejsca, gdzie najczęściej Twoje dziecko spędza wolny czas.

Jeśli dziecko wróci do domu, poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji i odwołaj zaginięcie.

Pamiętaj, że powrót Twojego dziecka do domu to ważny moment. Również od tego, w jaki sposób przyjmiesz uciekiniera, zależy czy nie będzie chciał uciec ponownie.


Źródło: KWP Radom

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie

Reklamy

Ostatnie komentarze

 • Ziomal
  ooooooooooooooo oooo!ciekawe.

  Czytaj więcej...

   
 • pik
  do koala czyli co będą zwalniać dyrektorów czy PSL ma już swoich kandydatów a może będą zamykać szkoły ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kacper
  Większość w poprzedniej kadencji to była patologia,Obecn a większość,to zupełnie co innego.Wybierzm y ...

  Czytaj więcej...

   
 • fenix 2
  prawda jest taka, że Pan Kazimierz Majchrzak ma 100% rację i potwierdzi to każda osoba co się zna na ...

  Czytaj więcej...

   
 • prawda
  to dzisiejsze "wystąpienie", to prawdziwe oblicze IdG... I chyba nie spot wyborczy p. Majchrzaka a ...

  Czytaj więcej...

   
 • prawda
  Dzisiejszy występ pana Majchrzaka w tvm to żenada. Pomówienia pod adresem PiSu, p. Kalinowskiego, p.

  Czytaj więcej...

Reklamy

Pogoda

Pogoda Gostynin z serwisu

Gostynintv @ 2014

Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u